Pozostałe

Zadbaj o zdrowie i kondycję swojego pupila

 

Chcąc, aby nasz pies był zdrowy i radosny musimy pamiętać nie tylko o regularnych wizytach weterynaryjnych, ale równie o tym, aby codziennie w jego misce znajdowało się pełnowartościowe jedzenie dopasowane do jego potrzeb. Dzisiaj na polskim rynku znajdziemy wiele ciekawych produktów, wśród których bez trudu wyselekcjonujemy karmy wysokiej jakości. Dlaczego kwestie żywienia są tak ważne?

Wartościowe posiłki każdego dnia

Podstawą zdrowia i dobrego samopoczucia jest odpowiednia dieta – powinna być ona zbilansowana, pełna wartościowych składników odżywczych takich jak białko, węglowodany, minerały witaminy – mówią specjaliści z firmy narffood.pl. Wartościowe karmy zawierają wszystkie te składniki w odpowiednich proporcjach i znacznie więcej – często dodawane są do nich również warzywa i naturalne suplementy. Szukając wartościowych karm warto postawić na jedzenie pełne witamin i mikroelementów – składniki te wpłyną na zdrowie psa, jego samopoczucie i dodadzą mu energii. Bogate  w składzie karmy sprawią, że sierść psa stanie się bardziej lśniąca, łatwiejsza w wyczesywaniu. 

Błędy podczas karmienia psa

Coraz więcej mówi się o błędach jakie popełniamy podając psu posiłki czy przekąski. Przede wszystkim jest to dzielenie się z psem jedzeniem z naszego stołu. Weterynarze są zgodni, że nie jest to dobry pomysł – karmy dla psów są tak komponowane, aby naszym pupilom niczego nie brakowało. Nasze jedzenie podawane regularnie może przyczynić się nie tylko do problemów zdrowotnych i żołądkowych, ale również do otyłości u psa. Olbrzymim błędem jest również podawanie psu słodyczy – lepkie i słodkie produkty nie tylko oblepią zęby psa, ale też wpłyną na poziom cukru we krwi. Wiele słodkości, którymi dzielimy się z naszymi pupilami może in najzwyczajniej zaszkodzić!