Motoryzacja

Zielony Kawasaki – czyli o kolorach w świecie jednośladów

Podobno to jaki kolor motocykla wybieramy jest uzależnione nie tylko od mody czy panujących trendów, ale także od naszej osobowości. Są jednak marki, które jednoznacznie już kojarzą się z określonym kolorem. Jak potwierdzają pracownicy Centrum Motocyklowego www.motohangar.pl tak właśnie jest w przypadku Kawasaki – jak Kawa, to tylko zielona! Dlaczego producenci wybrali taki kolor? Zielony kojarzy się przede wszystkim z naturą, a ekologia to fajna rzecz. Osoby wybierające jednoślady w tym kolorze są podobno ekscentryczne. Ale w świecie jednośladów zielony to po prostu Kawasaki. A o czym może świadczyć wybór innego koloru motocykla?

Czarny motocykl

Bardzo wielu motocyklistów stwierdza, że maszyna musi być po prostu czarna i nie bierze nawet pod uwagę innych kolorów. Ta barwa kojarzy się z luksusem. Wybierają ją osoby chcące podkreślić swoją indywidualność, mające nadzieję, że czarna jak noc maszyna zrobi z nich ghost riderów.

Biały motocykl

Kolor biały kojarzy się z czystością i światłem. Motocykliści wybierający białe maszyny podobno chcą podkreślić dobre cechy swojego charakteru. Ponoć w większości wypadków są to też perfekcjoniści.

Czerwony motocykl

To przede wszystkim kolor prędkości i energii. Mówi się, ze motocykliści wybierający takie maszyny są odważni i kochają życie. Z drugiej strony są dość samolubni i potrzebują wiele uwagi w czym oczywiście pomaga rzucający się w oczy motocykl.

Żółty/pomarańczowy motocykl

Badacze twierdzą, że jeśli chcesz motocykl w takim kolorze, to jesteś młodzieżowy i trochę zwariowany. Podobnie jak czerwony, maszyny w tym kolorze są też utożsamiane z potrzebą prędkości i pokazania się.

Niebieski motocykl

Naukowcy wskazują, że osoby wybierające pojazdy w tym kolorze są spokojne, opanowane i lojalne. Ale są też ponoć uparte i lubią robić wszystko po swojemu.