Zdrowie i Uroda

Jak znaleźć najlepszego stomatologa?

 

Dobry stomatolog to nie tylko specjalista od leczenia zębów. To również osoba, która podpowie nam w jaki sposób najlepiej dbać o całą jamę ustną. Poszukiwania doświadczonego stomatologa mogą zająć nieco czasu, jednak trud ten się opłaci. Specjalista zawsze poda nam pomocną dłoń i wskaże najlepsze opcje leczenia.

Pierwsza wizyta – na co zwracać uwagę?

Szukając dobrego stomatologa przede wszystkim zwracajmy uwagę na pierwsze wrażenie. Gabinet powinien być czysty, schludny, odpowiednio zaopatrzony. Nowoczesne sprzęty protetyczne dostarczają firmy takie jak rokodent.pl. Stomatolog powinien przeprowadzić z nami krótki wywiad – bardzo często zadaniem tym zajmują się pracownicy recepcji gabinetu. Krótka ankieta zawiera pytania o przebyte i przewlekłe choroby, przyjmowane leki, ciążę.

Podczas spotkania z lekarzem przede wszystkim przeprowadzona zostanie kontrola jamy ustnej. Lekarz obejrzy każdy ząb i oceni jego stan, dyktują również pomocnikowi informacje o zębach leczonych. Profesjonalny lekarz zwróci uwagę na starte szyjki zębowe, które z czasem mogą stać się bardzo bolesnym problemem. W czasie oględzin lekarz zwróci uwagę również na ściany jamy ustnej – jest to niezbędne do wykrycia zmian w strukturze nabłonka.

Pomoc w profilaktyce

Dobry lekarz przede wszystkim wskaże nam drogę, jak zapobiegać, a nie leczyć. Podpowie, jak czyścić zęby w sposób prawidłowy, jaką szczoteczkę i pastę dobrać do naszych potrzeb, zwrócić także uwagę na konieczność stosowania nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. Lekarz odpowie też na nasze pytania związane z prawidłowym odżywianiem oraz produktami, których lepiej unikać, aby zminimalizować ryzyko powstawania próchnicy.

Szukając nowego i doświadczonego lekarza możemy również posiłkować się pomocą bliskich i znajomych, którzy z pewnością polecą nam swoich specjalistów.