Zdrowie i Uroda

Jak żywić się zdrowo, smacznie i racjonalnie?

 

Prawidłowe odżywianie jest podstawą naszego zdrowia, dobrego samopoczucia. Chcąc cieszyć się dobrą formą musimy przede wszystkim bacznie przyjrzeć się temu, co codziennie ląduje na naszych talerzach. Żyjemy w czasach, w których półki sklepowe uginają się od wartościowych produktów, jednak my sami, z braku czasu, często wolimy sięgać po gotowe i niezdrowe produkty. Dlaczego?

Jemy tak jak żyjemy!

Obecny pęd życia sprawia, że coraz mniej czasu poświęcamy na celebrację posiłków. To olbrzymi błąd. Zamiast zatrzymać się w ciągu dnia i spokojnie zjeść wartościowy posiłek preferujemy jedzenie w biegu, najczęściej produktów o niskiej jakości, silnie przetworzonych. Tego typu dieta bardzo szybko odbije się nie tylko na naszym wyglądzie, ale przede wszystkim: zdrowiu. Niechętnie jednak rezygnujemy z czasu wolnego, aby spędzić go w kuchni na gotowaniu. Czy istnieje więc racjonalne wyjście z tej sytuacji?

Dieta pudełkowa dopasowana do konkretnych potrzeb

Chcąc wykorzystywać wolny czas na odpoczynek czy rekreację i jednocześnie nie rezygnować z dobrych i wartościowych posiłków warto wybrać jedną z diet pudełkowych – oferują je firmy takie jak kuzniazdrowia.pl. Dieta pudełkowa to zestawy, które każdego poranka dostarczane są pod nasze drzwi i zawierają kilka porcji pysznych posiłków na śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolację. Szukając diety odpowiedniej dla siebie możemy wybierać pomiędzy wieloma opcjami: cateringiem dietetycznym, wegetariańskim, dietą paleo, keto, zestawy bezglutenowe, bez laktozy. Możliwe jest także dobranie indywidualnej diety na podstawie rozmowy z dietetykiem – wtedy codzienne porcje jedzenia zostaną przygotowanie specjalnie dla nas. Ciekawą opcją są także detoksy sokowe składające się wyłącznie z soków owocowych i warzywnych, które pozwalają na oczyszczenie organizmu z toksyn.